מדוע חשוב לפנות לעורך דין במקרה של טיפול בחובות?
רוב האנשים ירצו להחזיר את חובותיהם, בשביל אלה שלא הומצאו מערכות אכיפת החוק וההוצאה לפועל. אך לפעמים עם כל הרצון הטוב, במקרה של חובות גדולים מדי אנו עלולים לפעול תחת שיקול דעת מוטעה אשר יכול רק לגרום למצב להרע עוד יותר.

ההתנהגות שלנו תחת מצבי לחץ היא לא תמיד התנהגות שקולה ויכולת לקיחת ההחלטות שלנו עלולה להיות אימפולסיבית במקרה של טיפול בחובות כאשר אנו צופים בחובות נערמים אחד על השני. לקיחת הלוואה על מנת להחזיר הלוואה אחרת בריבית גבוהה יותר, פנייה לשוק האפור, שימוש בגורמים מתווכחים לא מקצועיים למול הגופים להם אנחנו חייבים כל אלה דוגמאות להתנהגות לא נכונה אשר עלולה לסבך ורק להגדיל את החובות שלנו. במקרה והתחלנו בהליך של טיפול בחובות משרד עורכי הדין מוריאנו ולונטר, בעל ותק של 30 שנות ניסיון, הוא הכתובת לעזור לנו להחזיר את החובות תוך שמירה על זכויותינו המשפטיות והכלכליות.

סוגי הנושים והתמודדויות בהחזרת חובות מולם
נושים מהסקטור הפרטי – לרוב יהיה מדובר בספקים ונותני שרות אשר בעבר עבדנו מולם וכעת אנחנו חייבים להם כסף על השירות והסחורה אותם סיפקו לנו. במקרים כאלה הנושים שמפחדים כי כספם לא יוחזר יפעלו מהר לקחת כל מה שהם יכולים, לעיתים תחת רמייה של בית המשפט בניסיון להוציא יותר ממה שהם אמורים לקבל, ונוצר מצב שאנחנו צריכים לעמוד חסרי אונים מול כמה נושים שכל אחד מנסה לפעול לטובתו. טיפול בחובות מול כמה נשים פרטיים מצריך התערבות של עורך הדין בכדי שינהל את התיקים למול ההוצאה לפועל ויבנה תכנית החזרת תשלומים מסודרת ובריאה.

נושים מהסקטור המוסדי  – לנושים מוסדיים כגון בנק וחברת חשמל יש את היכולת להצמיד ריבית על פיגורים בתשלומים. במקרה של טיפול בחובות מול גופים אלה, עורך דין מומחה מלווה יכול להגיע להסדר פירעונות, דחיית עיקולים ולפעמים אפילו ויתור על ריביות.

זכויות משפטיות
יש לזכור כי בעת הליך של פשיטת רגל הכולל טיפול בחובות לגורמים שונים מוטלים עלינו הגבלים משפטים וכלכלים, למשל איסור יציאה מהארץ או שימוש בכרטיס אשראי. מכיוון ואנו לא בקיאים בחוק יכול להיות כי בכלל לא נדע שאחד ההגבלים הוטל עלינו ונעבור עליו גם לא במתכוון, או מצד שני בגלל חוסר הבנה משפטית לא נדע כי אנו יכולים לבטלו ממנו.

משרד עורכי דין מוראנו ולונטר מעניק ליווי משפטי צמוד תוך הסבר מפורט של הזכויות והחובות שלנו במקרה של פשיטת רגל ו/או בניית הסדר החזרת חובות. הייעוץ נעשה על ידי מיטב הצוות המשפטי שעובד במשרד ופנוי תמיד לתת את השירות הכי מקצועי ואישי שניתן בכדי לעזור ולהקל בהליך לא פשוט זה.