תביעות בנקים והסדר חובות
תחום תביעות בנקים נחלק לשני תחומים עיקריים - האחד והשכיח יותר, הינם כלל המקרים בהם הבנק תובע את לקוחותיו ו/או תביעות בגין ערבויות לחובות ואילו התחום השני הינו תביעות שמוגשות כנגד הבנק ובמקרים רבים באות במשולב וכתביעות שכנגד לתביעות שהבנק מגיש. תחום התביעות כנגד בנקים הינו תחום מורכב המצריך ידע וניסיון הן בהתגוננות כנתבעים ע"י הבנקים והן בהתנהלות וניהול ההליכים כתובעים נגדם.

כיצד ניתן למחוק חובות בתהליך הסדר חובות מול הבנקים
אף אחד לא רוצה להיות חייב כספים לבנק. בעוד נושים פרטיים הם חסרי יכולת לאיים בסנקציות כנגדנו מלבד להגיש תביעה בבית משפט שלשמה הם כנראה יזדקקו לעורך דין משלהם, הבנק הוא גוף המחזיק באופן קבוע סוללת עורכי דין במיוחד בשביל מקרים כאלה. בנוסף על פי חוק יש ביכולתו להפעיל סנקציות כנגד חייבים היכולות לכלול עיקולים על נכסים, הקפאת חשבון וריביות בעקבות פיגורים. אז מה כן ניתן לעשות במידה וחייבים כסף לבנק?

הדבר הראשון שיש לעשות
במקרה מצער של פשיטת רגל והצטברות חובות מול הבנקים מומלץ דבר ראשון לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בייעוץ ועזרה בתחומים אלה. אורי לונטר, משרד עורכי דין בעל ותק וניסיון בליווי ובייעוץ לחייבים בנושאי הסדר חובות מול הבנקים, הוצאה לפועל וטיפול בפשיטות רגל. בכל אחד ממקרים אלה עורך דין מטעם אורי לונטר משרד עורכי דין יוכל לנהל משא ומתן על הסדר חובות מול הבנקים במטרה להגיע להסדר החזרת החוב בהתאם ליכולת הכלכלית במינימום הגבלים כשהמטרה הסופית היא מחיקה של חלק מהחוב.

מדוע הבנק ירצה לנהל משא ומתן למול חייבים
עלינו להבין כי למרות שלבנק יש יותר כוח לאיים על האזרח הקטן גם הוא מתנהל כנושה הרוצה בסופו של דבר לקבל את כספו חזרה תוך רצון להימנע מסחבת משפטית של שנים. תארו לעצמכם מצב בו כל החייבים לבנק גוררים את החזר הכספים לאורך עשרות שנים, כמות המשאבים שהבנק יצטרך להקצות לכך תהייה גדולה מן התועלת. בהרבה מקרים שאנשים נקלעו לצרות כספיות, גם אם נעשו בתום לב, פשוט לא יכולים להחזיר את החוב כולו במסגרת הזמן שנקבעה. בליווי עורך דין הבקיא ברגולציות של הבנקים וכל ההיבטים המשפטיים של תהליך פשיטת רגל נוכל למחוק חלק מהחוב למול הבנק בכדי להגיע בסופו של דבר להפטר בהוראת בית משפט המורה כי נמחקו כל החובות שלנו ואנו יכולים לשקם את שגרת חיינו ולחזור לעצמאות פיננסית.

מהי החשיבות של עורך דין בתהליך
הבנק הוא עסק. וכעסק הוא ינסה להשיג את העסקה הכי טובה עבורו, כלומר ישנו סיכוי כי הוא לא יגלה לנו את כל האופציות האפשריות בפנינו בתהליך גישור של הסדר החזרת חוב מול הבנקים. ייתכן ונחתום על הסדר אשר רק ישעבד אותנו להחזרת החובות שנים קדימה מבלי יכולת חוקית להשתחרר ממנו. עורכי הדין במשרד אורי לונטר מנהלים יום יום במשך שנים רבות משא ומתן למול הבנקים בצורה המקצועית ביותר תוך שמירה על אינטרס הלקוח בייצוג תקיף המביא לתוצאה הטובה ביותר לסיום הליך של חדלות הפירעון ומחיקת חובות על ידי הסדר החזרת חוב מול הבנקים.

בדיוק עבור מקרים מעין אלו אנחנו באורי לונטר משרד עורכי דין, מציעים שירות ייצוג מקצועי ואפקטיבי. הצוות המקצועי של המשרד ילווה אתכם במהלך ההליך כולו, עד לקבלת תוצאות מיטביות עבורכם. הידע המקצועי שלנו יספק לכם הליך מקצועי מול הבנק שיש לכם הליכים משפטיים כנגדו.

סיבות להגשת תביעה נגד הבנק
קיימים מקרים שונים בהם יומלץ ללקוח להגיש תביעה נגד הבנק בו הוא מנהל את כספיו ואת חשבונותיו וזאת כאשר הבנק נקט בפעולות שגרמו לאדם נזקים משמעותים. בשביל להגיש תביעה בצורה מקצועית ולהצליח להשיג תוצאות מיטביות, חשוב לדעת כיצד להגיש תביעה נגד בנקים. זו הסיבה לכך שמומלץ לפנות למשרד עורכי דין בעל התמחות ספציפית בתחום דיני הבנקאות. הללו יתנהלו מול הבנק במקצועיות ויצליחו לייצג את הלקוח בצורה יעילה ואפקטיבית.

יש מקרים רבים בהם לקוח נוכח לראות כי הבנק מתנהל שלא בצורה נכונה ונהג שלא כשורה, ובכך גורם לנזקים משמעותיים. אם אכן מדובר בנזק משמעותי, כדאי יהיה לפנות אל משרד עורכי דין לשם הגשת תביעה. לדוגמה:
  • החזרת שיקים והגבלת חשבון שלא כדין
    במקרה בו הבנק החזיר שיקים וחשבון הלקוח הוגבל שלא כדין, יוכל הלקוח לפנות לבית המשפט.
     
  • ביטול קו אשראי
    כאשר הבנק נוקט בפעולה של ביטול קו האשראי שלא מסיבה מוצדקת וללא התראה מספקת כדין ובכך גורם לבעל עסק לנזקים כבדים, תהיה תביעה הצעד הנכון.
המחויבות של הבנק מול לקוחותיו
היות והבנקים הם ממסדים ציבוריים, יש להם חובות מול הלקוחות שלהם ובכללם חובת תום הלב המוגברת, שמירה על האינטרסים של הלקוחות וכן חובות נוספים. חובות אלו נועדו להגן על הלקוחות מפני פעולות במערכת היחסים בין הבנק ללקוח. כאשר הבנק חורג ממחויבויות אלו וגורם בגין כך לנזק ללקוח, זו יכולה להיות עילה נוספת להגשת תביעה.

בשביל להתנהל בהליכים המשפטיים בצורה יעילה, ובשביל להתנהל בצורה מקצועית מול הבנק - יש לפנות אל עורך דין לתביעות נגד בנקים. עו"ד מקצועי יבדוק את מכלול הנסיבות, וילווה את הלקוח במהלך ההתנהלות הכוללת בתביעות נגד הבנקים בצורה מקצועית ואפקטיבית.