חדלות פירעון
מצב כלכלי בו אדם או חברה אינם יכולים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם מוגדר בשם חדלות פירעון. מדובר בסיטואציה בה לאדם או לחברה יש התחייבויות בסכום שעולה על השווי של הנכסים ושל תזרים המזומנים של האדם או החברה. מצב זה מוביל לגרעון ולאי עמידה בהתחייבויות הכספיות.

יש להבחין בין שני מצבים שונים של מוגבלות כספית וחוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות:
  • אובדן כושר כלכלי זמני
    מצב בו אדם או חברה נמצאים באופן זמני במצב של מוגבלות כלכלית.
     
  • חדלות פירעון מוחלטת
    מצב חמור יותר בו האדם או החברה אינם בעלי יכולת בהווה ולא נצפית בעתיד גם היכולת לעמוד בהתחייבויותיהם.
במקרה בו אדם נקלע למצב של חדלות פירעון הוא עומד בפני הליך של פשיטת רגל על כל הכרוך בכך, הוא נכנס להליך משפטי שיושיט לו יד לקראת פתיחה של דף חדש במישור הכלכלי, ואילו אם מדובר על חברה או תאגיד במצב של חדלות פירעון, תעמוד החברה בפני הליכי פירוק או לחילופין תיכנס להליך הבראה. בכל מקרה ייבדק העניין ויוחלט על הצעד הנכון והאפשרי בהתאם לנסיבות.

קיימות אפשרויות שונות לשם מציאת הפתרון ההולם במצב של חדלות פירעון. ניתן אמנם לפנות לבית משפט ולפתוח בהליכים משפטיים, אך יש גם אופציה של גיבוש הסדרים והשגת הסכם ללא פנייה אל בית המשפט. בכל מקרה יש לפנות אל עורך דין לחדלות פירעון לשם גיבוש החלטה ובחירה באפשרות הטובה והמתאימה ביותר בהתחשב בנסיבות.

משרד עורכי הדין אורי לונטר, מציע שירותי עו"ד בכל תחום חדלות פירעון. במשרדנו עומדים לרשותכם צוות של עורכי דין מומחים ומיומנים שיסייעו לכם במקום בו אתם נמצאים. טובי המוחות יחפשו אחר הפתרון המוצלח ביותר למצב בו אתם נתונים, ויבנו מהלך משפטי מוצלח בשביל לעזור לכם למצוא את המוצא המתאים למצב שלכם. חשוב לנו להעניק לכל לקוח ליווי משפטי מקצועי ויעיל, לכן אנו מעמידים לרשותו של כל לקוח את השירות הטוב ביותר להשגת תוצאות מיטביות.

חדלות פירעון? מבררים על עו"ד?
אורי לונטר משרד עורכי דין – זה המקום בו תקבלו ליווי מקצועי ואפקטיבי.