חייב מוגבל באמצעים

מי שיש לו חובות והוא אינו משלם את חובותיו, יצטרך לעמוד מול ההוצאה לפועל שזהו גוף הגבייה העליון של מדינת ישראל. להוצאה לפועל יש סמכויות שונות ודרכים שונות לקבל את הכסף אותו החייב צריך לשלם, אך יש מקרים בהם מסתבר לרשם ההוצאה לפועל שהחייב לא יכול להחזיר את חובותיו, אין לו שום יכולת לפרוע את התשלומים שמוטלים עליו והוא יכול להכריז עליו חייב מוגבל באמצעים. רשם ההוצאה לפועל רשאי לקבוע את גובה התשלום החודשי של זה אשר מוגבל באמצעים, והוא יכול גם להטיל עליו מגבלות שונות בכדי שהוא לא יוכל להיכנס לחובות נוספים.

מתי חייב מוכרז כחייב אשר הינו מוגבל באמצעים?
חייב מוגבל באמצעים יכול להיות מוכרז ככזה אם הוא לא יכול לשלם את החוב שלו בהוצאה לפועל בהתאם לפרקי זמן שנקבעו: אם החוב לא עולה על 20,000 ₪ והוא לא יכול להחזיר אותו בתוך שנתיים, אם החוב הוא בין 20,000 ₪ ל-100,000 ₪ והוא לא יכול להחזיר אותו בתוך שלוש שנים, אם החוב הינו מעל ל-100,000 ₪ אך הוא לא יכול להחזיר אותו בתוך ארבע שנים. חייב מוגבל באמצעים הוא מצב שיכול לבקש אותו החייב עצמו, הזוכה או רשם ההוצאה לפועל בעצמו. 

השלבים בהליך
מי שמבקש להיות מוגדר חייב מוגבל באמצעים צריך לעבור כמה שלבים. ראשית, חייב מוגבל יכול להיות מוכרז על ידי הרשם גם ללא חקירת יכולת, וניתן צו שמחייב את אותו מוגבל באמצעים לשלם את חובו בהתאם לצו התשלומים שביקש. צו הביניים כולל גם הגבלות שונות על החייב עוד לפני הסדרי נושים כמו: הפיכת ללקוח מוגבל בבנק, צו איסור יציאה מהארץ, אי אפשרות לייסד חברה ואי אפשרות לעשות שימוש בכרטיסי אשראי. לאחר מכן החייב נרשם במרשם החייבים המוגבלים וזאת עד לאחר הגדרה שלו חייב מוגבל באמצעים או עד שיסיים לשלם את חובותיו. אם ישנם כנגד החייב כמה תיקים בהוצאה לפועל כל התיקים הללו יאוחדו וינוהלו כתיק אחד בלשכה בה רוב התיקים שלו קיימים.

התנהלות תקינה בעזרת עורך דין מומחה
חייב מוגבל באמצעים צריך אם כן לעבור הליך ארוך עד שהוא מוגדר כך ועד שענייניו מסתדרים, ואת ההליך הזה צריך לנהל מטעמו עורך דין מקצועי עם ניסיון רב בהתנהלות מול ההוצאה לפועל, הסדרי נושים ומול כל מי שלוקח חלק בהליך. משרד עורכי דין מוריאנו לונטר הינו משרד ותיק שמתמחה בין השאר בניהול תיקים בהוצאה לפועל, הפיכת חייבים לחייבים מוגבלים באמצעים וכל מה שקשור בהליכי פשיטת רגל. למשרד ניסיון רב ומאות לקוחות שנעזרו בו, לקוחות שעם סיוע כזה הצליחו להתגבר על חובות וקשיים ולהתחיל חיים חדשים. אם אתם מחפשים עורך דין שיסייע לכם לנהל את החובות שלכם מו הרשויות, משרד עורכי דין מוריאנו לונטר הוא המשרד אותו אתם מחפשים.
 
 
 

לתיאום פגישה
072-33-80-776

 או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם
טלפון
072-33-80-776


דוא"ל
office@ml-adv.com

כתובת
דרך מנחם בגין 7, רמת גן
phone, phone, contact, telephone, support, call
file5, file, paper, page, new, empty, blank, document
home, home, house, building