איחוד תיקים מוגבל באמצעים​

מדוע יש להתייעץ עם עורך דין לפני בחירה בהליך איחוד תיקים מוגבל באמצעים
הליך של איחוד תיקים מול ההוצאה לפועל קיים משני סיבות. הסיבה הראשונה להרגיע את הנושים כי החל תהליך מסודר עבורם לקבל את כספם חזרה והחייב אינו מתחמק מן החוב. הסיבה השנייה היא לאפשר לחייב להסדיר את חובו בצורה מסודרת מול גוף אחד במסגרת זמנים קבועה. הבעיה מתעוררת כאשר החייב אינו בעל יכולת כלכלית לעמוד בהחזר החודשי ביעד שנקבע ולכן הוא נאלץ לבקש איחוד תיקים מוגבל באמצעים.
 
מהן המגבלות בהליך זה?
מצד אחד איחוד תיקים נותן שקט מסוים ויכולת לנסות לשקם חזרה את יכולת ההתפרנסות ושגרת החיים לאחר הליך של פשיטת רגל, אך יש לזכור כי אותו חייב עדין צריך להחזיר את חובו ואינו יכול לנהוג בחוסר אחריות כלכלית, כלפי עצמו וכלפי הנושים. כאשר חייב מכריז כי אינו יכול לעמוד במסגרת הזמן שנקבעה על ידי ההוצאה לפועל הוא מקבל הארכה במסגרת הזמן אך יחד עם זאת מספר הגבלים שמטרתם להגבילו בכדי שיוודא כי הוא מתרכז בהחזרת החוב וכאינו מתחיל לצבור חובות כספיים נוספים.

ההגבלים הנפוצים הם:
  • איסור יציאה מן הארץ לכל התקופה.
  • הגבלת שימוש בכרטיסי אשראי.
  • איסור על רישום תאגיד או השתתפות כחלק מן תאגיד.
  • הכרזה על החייב כלקוח מוגבל האוסר עליו להחזיק בשיקים.
     
איך נוכל לדעת מה המסלול העדיף?
משרד עורכי הדין ברשות עו"ד מוריאנו אילן ועו"ד לונטר אילן מעניק יעוץ וליווי משפטי מקצועי ומנוסה המייעץ באיזה מסלול הכי מומלץ לבחור כהסדר החזרת חוב להוצאה לפועל. הייעוץ נעשה לאחר בדיקה קפדנית של יכולת ההשתכרות בעבר ובעתיד, ניהול רשימה של כל הנכסים והרכוש והערכת שווים,  ליווי והשתתפות בדיונים למול הוצאה לפועל ובבתי המשפט. רק משרד המתמחה בתחומי פשיטות רגל והסדרי חובות ידע לייעץ בדרך הטובה ביותר האם אין ברירה ולהכריז על איחוד תיקים מוגבל באמצעים או שישנו מסלול אחר לפעול בו בכדי לסלק את החובות. 
 
האם ניתן להגיע להסדר חובות לבד מול הוצאה לפועל?
התשובה היא כן. אך יש לזכור כי בדיון משפטי ומשא ומתן מול ההוצאה לפועל אנחנו לא תמיד מודעים לכל האופציות המשפטיות הפתוחות בפנינו, ויתרה מזאת הנכונה בשבילנו! אין ספק כי הנושים ינסו להפעיל כמה שיותר לחץ על ההוצאה לפועל לקבל את כספם חזרה מתוך חשש שלא יראו אותו שוב. עורכי הדין במשרד מוריאנו ולונטר לוקחים חלק פעיל במשא ומתן זה בכדי להחליט בבטחה האם יש צורך בהליך של איחוד תיקים רגיל או איחוד תיקים מוגבל באמצעים.

אפשר לסמוך על צוות עורכי הדין שלנו כי ישיגו את ה- "דיל" הטוב ביותר מול הנושים, מה שיתבטא במסגרת זמן רחבה יותר או הפחתה בסכום ההחזרים החודשים בהתאם ליכולת ההחזרה. 
 

לתיאום פגישה
072-33-80-776

 או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם
טלפון
072-33-80-776


דוא"ל
office@ml-adv.com

כתובת
דרך מנחם בגין 7, רמת גן
phone, phone, contact, telephone, support, call
file5, file, paper, page, new, empty, blank, document
home, home, house, building